CZ | EN

O nás

Společnost Miniatury Art, s.r.o byla založena v roce 1994. Od počátku jsme se zabývali výrobou 3D miniaturních modelů významných historických a turisticky zajímavých památek. Tyto modely jsou přesnými kopiemi skutečných staveb v určitém měřítku.
Druhým významným a ve světě ojedinělým výrobkem jsou reliefy městských scenérií ve formátu A5 (15 x 21 cm).

Od roku 1997 firma spolupracuje se špičkovými výtvarníky, což umožňuje výrazné zvýšení kvality a smyslu pro detail v každém výrobku a také podstatné rozšíření nabízeného sortimentu. V roce 1999 uvádí firma na trh první sérii miniaturních reliéfů formátu A8 (5,2 x 7,4 cm) s magnetem na zadní straně. V témže roce navázala firma spolupráci s významnými českými společnostmi a začala pro ně vyrábět propagační předměty na zakázku. Nejúspěšnějšími produkty na trhu jsou v současné době magnety a vodní koule (těžítka).

V roce 2004 jsme začali vyrábět dárkové předměty do metropolí v EU. Mezi ně patří například Benátky, Paříž, Londýn, Mnichov, Berlín, Bratislava a Dublin.   Více informací naleznete na www.touristgifts.org.

Během roku 2015 jsme navrhli a vyrobili novou řadu metalických magnetů.

V poslední době jsme rozšířili nabídku dárkových předmětů o významné památky ČR, jako jsou Sv. Barbora v Kutné Hoře, Mlýnská Kolonáda v Karlových Varech nebo pražský Karlův Most. U výše zmíněných se nejedná jen o jeden výrobek, ale suvenýry v různých provedení jako jsou sněžící vodní koule, minimodely a velké 3D modely.